top of page

Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY

Powstały w 1995 roku Środowiskowy Dom Samopomocy jest miejscem, gdzie spotykają się z sobą ludzie  o różnej kondycji psychofizycznej: młodzież niepełnosprawna intelektualnie, terapeuci, wolontariusze, rodzice, lokalna społeczność...

Zapraszamy Cię na „Nowiny” - tak określany jest ŚDS przez jego bywalców, gdyż mieści się przy pięknej oruńskiej ulicy Nowiny (tuż obok zabytkowego Parku Oruńskiego). U nas oprócz profesjonalnych metod i sposobów wspierania, odnaleźć możesz przede wszystkim zwykłe a może i niezwykłe znajomości, przyjaźnie, pełne różnorodnych, prawdziwych emocji, zrozumienia RÓŻNORODNOŚCI i poszanowania TWEJ GODNOŚCI.

Wzajemnemu wspieraniu, byciu ze sobą, odnajdywaniu i rozwijaniu własnych zdolności przyświeca myśl   o włączaniu wszystkich, bez względu na ich aktualny stan psychofizyczny, fizyczny czy emocjonalny, do działań opartych na zasadach równych praw i partnerstwa. Kadrę  merytoryczną ŚDS  tworzą osoby  z ogromnym doświadczeniem  w pracy  z osobami  niepełnosprawnymi  i pasją odnajdywania atrakcyjnych rozwiązań. Są to m.in.: psycholog, rehabilitant, terapeuci.

Proponujemy Ci od  poniedziałku  do  piątku,  niezależnie od pory roku i pogody, w godzinach od 8.00 do 16.00 partnerskie wsparcie, profesjonalną opiekę, ciekawe zajęcia i towarzystwo przyjaciół. Kadra ŚDS zapewnia realizację programu terapeutycznego, którego  nadrzędnym celem jest aktywizacja i integracja z otwartym środowiskiem.

U nas możesz zaangażować się w działalność m.in.: grupy teatralnej, zespołu muzycznego, grupy cateringowej, plastycznej czy sportowej, możesz wychodzić do kina, teatru i na wystawy, jeździć na zawody sportowe i wypoczynek. Możesz również uczyć się obsługi komputera oraz odbyć trening pracy trening samodzielności.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony jest przez Fundację AKCES w ramach powierzenia zadania przez Gminę Miasta Gdańsk.

 

bottom of page